LAMY AL-star turmaline

Charakter pisma jest niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju formą ludzkiej ekspresji. Niemiecka marka Lamy podjęła wyzwanie zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających użytkowników piór wiecznych. Forma podąża tu za funkcją, aby zamknąć się w wyjątkowej całości dopasowanej do unikalnego stylu pisania.

Poznajcie Lamy AL-star – kolekcję, która formą i detalami (cylindrycznym kształtem korpusu, ergonomicznym uchwytem i charakterystycznym, sprężystym, chromowanym klipem) nawiązuje do LAMY safari. Linię charakteryzuje elegancki design i lekkość, którą zapewnia wykonanie z zaawansowanego technologicznie materiału, jakim jest aluminium. Klip jest na tyle sprężysty i wytrzymały, że jego odgięcie nie powoduje uszkodzenia. Wyjątkową cechą LAMY AL-star jest transparentny uchwyt, który pozwala dostrzec wnętrze pióra wiecznego, a umieszczone w korpusie okienko umożliwia kontrolowanie poziomu atramentu. Gładka powierzchnia korpusu i skuwki, wykonana z anodowanego aluminium, nadaje wyjątkowy wygląd, a jednocześnie chroni instrument przed uszkodzeniem i zadrapaniem. Pióro można napełnić za pomocą naboi LAMY T10 lub atramentu (przy użyciu konwertera Z28).

Nowością w linii AL-star jest odcień turmaline, który zastępuje pióra i długopis w kolorze  bluegreen. W skład kolekcji Lamy AL-star turmaline wchodzi pióro wieczne (3 stalówki EF, F, M), pióro kulkowe, długopis, naboje T10, atrament T52 oraz nasza nowość – notes w twardej oprawie, w rozmiarze A5, którego brzegi nawiązują kolorem do odcienia do kolekcji piór i długopisu.

Warto pamiętać, że wszystkie elementy powstają w fabryce marki, w niemieckim mieście Heidelberg – nawet osłonka naboju z atramentem jest produkowana na miejscu. Materiały pozostające po produkcji są przetwarzane i wykorzystywane w dalszym procesie produkcyjnym. W LAMY nic się nie marnuje. Co więcej, dział badań i rozwoju sam projektuje i wykonuje maszyny przeznaczone do produkcji instrumentów piśmiennych.

https://lamyonline.pl/produkt/pioro-wieczne-lamy-al-star/

https://lamyonline.pl/produkt/atrament-lamy-t52/

https://lamyonline.pl/produkt/notes-lamy/