Papierowy Tablet

Włoska marka Moleskine, słynąca z doskonałej jakości notesów i kalendarzy – tworząc system Smart Writing – wpadła na pomysł, jak inteligentnie połączyć miłość do papieru z cyfrowymi ułatwieniami, które daje klasyczny tablet.

 

 

 

Wzór kieszonkowego notatnika oprawionego w czarną skórę ma ponad 200 lat.  Zeszyty z charakterystycznie zaokrąglonymi rogami oraz czarną gumką pozwalającą zebrać i zamknąć całość materiału były używane przez Van Gogh’a, Picasso czy Hemingway’a. W 1987 roku Bruce Chatwin w swojej powieści „The Songlines” opisuje historię kultowego notatnika i nadaje mu nazwę „moleskine”. W roku 1997 wydawca z Mediolanu wykorzystuje  nazwę wymyśloną przez Chatwina dla swojej marki. Klasyczne notesy są czarne, ale współcześnie Moleskine nie jest już tylko małym notatnikiem. Powstaje wiele wersji kalendarzy, dzienników, a nawet specjalnych notatników do zapisywania przeczytanych książek, wypitych win, czy obejrzanych filmów. I to nie wszystko. Marka podążając z duchem czasu tworzy Smart Writing Set. Wyjątkowy notes, elektroniczny długopis i aplikację dzięki którym odręcznie zapisane notatki można automatycznie wysłać w wirtualny świat, edytować je na tabletach oraz komputerach i przechowywać nie bojąc się, że zostaną zgubione czy ulegną zniszczeniu. Przy użyciu SmartPena rysujemy i zapisujemy wszystko w specjalnym notesie z zaokrąglonymi rogami. Cały proces wygląda bardzo tradycyjnie i analogowo – czyli tak jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Jak to działa? Pen + wykorzystuje technologię stworzoną przez firmę NeoLab Convergence. Na jego końcu znajduje się mały skaner, który za zadanie ma odczytywanie ruchów końcówki długopisu. Wszystko zapisujemy na papierze, o wyższej niż regularna kartka gramaturze, zaprojektowanym przez Włocha Giulio Iacchetti.

Dzięki niewidzialnej technologii, zapisane w ten sposób notatki automatycznie pojawiają się w aplikacji Moleskine Notes (dostępna na IOS oraz Android) i tym sposobem zostają bezpiecznie zarchiwizowane w wirtualnym świecie. Co więcej każda zapisana przez nas rzecz może zyskać dodatkowy element typu notatka głosowa, a dokumenty tekstowe mogą być edytowane. Ważnym faktem jest również to, że aplikacja jest zintegrowana z Google Drive oraz Evernote. Moleskine Smart Writing Set jest doskonałym połączeniem tradycyjnych, ręcznych notatek i całkowicie cyfrowego tabletu.

Notes Smart Diary Planner to działający w systemie Smart Writing kalendarz współpracujący z aplikacją mobilną Moleskine Pen+ i Moleskine Notes. Kalendarz ma układ z uwidocznieniem 7 dni tygodnia po lewej stronie i prawą stroną przeznaczoną na notatki. Wszystko co zostanie zapisane automatycznie trafi do kalendarzy w naszych telefonach i tabletach. Na rynku pojawił się też nowy elegancki i smukły długopis Pen+ Ellipse. To standardowy długopis z tuszem, który posiada wbudowane elektroniczne układy. Systemy automatycznie wykrywają pismo, konwertują tekst na postać cyfrową, a następnie przesyłają do smartfona lub tabletu. Długopis zapisze nasze myśli strona po stronie, a transfer plików będzie możliwy w dowolnie wybranym terminie. Dzięki narzędziu Moleskine możemy nie tylko dokonywać notatek dźwiękowych, przenosić ręczne szkice do programów graficznych i kontynuować pracę w cyfrowych aplikacjach, ale także przeglądać wszystko według daty i godziny.

I tak włoska marka Moleskine sprytnie łączy tradycję z nowoczesnością.

 

Link do produktu:

https://lamyonline.pl/produkt/smart-writing-set/