Świat sztuki Moleskine

Papier od wieków był kluczowym narzędziem do opowiadania historii. Poznajcie niezbędnych towarzyszy artystów – serię notesów Moleskine ART, dostępnych w szerokiej gamie gramatur (od 100g/m2 aż do 300g/m2). Odkryjcie idealny notes dla swoich artystycznych przedsięwzięć, inspiracji i pomysłów.

 

Doskonała jakość papieru, trwała konstrukcja, piękne kolory i praktyczny design. Notesy Moleskine powstały jako odwzorowanie słynnego, kultowego notatnika, w jakim swoje szkice, myśli i notatki zapisywali wielcy myśliciele i artyści, tacy jak Pablo Picasso, Vincent Van Gogh, czy Ernest Hemingway. Nic więc dziwnego, że marka Moleskine zawsze wspierała kreatywność w każdej postaci. Kolekcja ART MoleskineZakorzeniona w jej wartościach linia ART, to zestaw notesów, szkicowników, ołówków oraz kredek powstałych w oparciu o widzę i doświadczenie artystów na całym świecie. Bez względu na to, czy trafią w ręce profesjonalisty, hobbysty czy amatora. Wystarczy pasja do szkicowania, rysowania, malowania i komponowania. Moleskine ART celebruje i wspiera twórczość wyrażoną w dowolnej formie.

W linii Moleskine ART znaleźć można notesy o gramaturze odpowiadającej konkretnym potrzebom. Zacznijmy od 100g/m2. To notesy z kartkami nieco grubszymi od standardowych notatników Moleskine (z papierem o gramaturze 70g/m2), ale w tym samym, tak charakterystycznym dla marki kolorze kości słoniowej. Idealnie nadają się do szkicowania ołówkami, węglem i pastelami. Taką gramaturę ma dedykowany kompozytorom i wszystkim miłośnikom muzyki Moleskine Music Notebook z pięciolinią.

Kolekcja Moleskine ART

Gramaturę 120g/m2 mają notesy z gładkimi kartkami będącymi doskonałą bazą dla ołówków, węgla, ale także piór wiecznych i markerów. Znajdziecie je m.in. w Moleskine Smart Sketch Album. Najwyższej jakości, twardy, bezkwasowy papier o gramaturze 165 g/m2 bez problemu zniesie poprawianie prac gumką. To idealny nośnik dla prac stworzonych przy użyciu pasteli, piór, markerów oraz kredek Moleskine. Papier o gramaturze 165g/m2 znajduje się w Moleskine Sketchbooks, Moleskine Japanese Albums oraz Moleskine Storyboard Notebooks. Kolejną linią notesów są Watercolour Albums & Notebooks. Wyposażone w tłoczony na zimno papier o gramaturze 200g/m2 jest odporny na kontakt z wodą i akwarelami. I to po obu stronach kartki. Moleskine Watercolour Album ma kształt panoramiczny (szycie na krótszym boku) i jest dostępny w czterech rozmiarach od pocket (9 x 14 cm) do A3 (29,7 x 42 cm). Najgrubszy papier w tej kolekcji – aż 300g/m2 ma Moleskine Watercolour Block. Gruby, tłoczony na zimno papier zawierający 35% włókien bawełny, zniesie wiele warstw wody i farby akwarelowej.

Notesy Moleskine ART

Moleskine swoim fanom oferuje także zestaw do szkicowania. Znajduje się tu wszystko, co jest potrzebne do uwolnienia naturalnego talentu i Szkicowanierozpoczęcia przygody z rysunkiem. Zestaw obejmuje szkicownik z papierem o gramaturze 165 g/m² i 12 kredek akwarelowych umożliwiających uzyskanie różnych efektów artystycznych. Te podstawowe, wysokiej jakości narzędzia zachęcają do eksperymentowania, próbowania różnych technik, szkicowania i rysowania świata z własnej perspektywy.

Miękka lub twarda oprawa i wiele rozmiarów – od wersji kieszonkowej do notesów Large, a do tego wiele gramatur papieru. Kolekcja Moleskine ART, to miejsce, gdzie szybko można narysować każdą inspirację czy wieloetapowo stworzyć ważny projekt. To także przenośne atelier dla wprawnych artystów. W pracy, w podróży, na wakacjach, czy w domu, wszędzie tam, gdzie warto coś zanotować lub naszkicować, jego obecność okaże się niezastąpiona.

 

Link do produktów:

https://lamyonline.pl/product-category/art/szkicowniki/

https://lamyonline.pl/product-category/art/zestawy_art/